Planowany atak ZSRS na III Rzeszę

Martius6
Posty: 43
Rejestracja: 24 sierpnia 2016, 21:15 - śr

Planowany atak ZSRS na III Rzeszę

Postautor: Martius6 » 10 września 2016, 21:07 - sob

Wiktor Suworow uważa, że Stalin planował atak na Zwiazek Sowiecki nie w 1942 roku, ale już w lipcu 1941 roku. Stalin odrzucał wszelkie doniesienia o planowanym ataku Niemiec na ZSRS, ponieważ sam planował inwazję na III Rzeszę w lipcu 1941 roku. Mobilizacja Armii Czerwonej rozpoczęła się już w połowie czerwca! Gdyby Stalin nie wierzył w atak nazistów to po co miały mobilizować wojska? Tylko w jednym celu: do ATAKU.
Moskwa myślała, że wojna niemiecko-francuska potrwa wiele lat. W tym celu Stalin wspierał Hitlera m.in surowcami od 1939 roku. Wykrwawioną Europę miał zająć z łatwością Związek Sowiecki. Okazało się jednak, że działania wojenne trwały jedynie półtora miesiaca. Stalin był w szoku i przyśpieszył przygotowania do ofensywy.
Stalin liczył na to, że szybkie zajęcie pokładów ropy w Rumunii unieruchomi armię niemiecką i tym samym armia niemiecka stanie w miejscu. Lepsza to perspektywa niż atak wojsk III Rzeszy. Kazał rozebrać słynną linię Stalina, gromadzić amunicję, samoloty, czołgi itd. przy samej granicy z III Rzeszą, przed 22 czerwca zdążyła nawet przybyć dostawa butów do dworców kolejowych! (ehh gdybym miał przy sobie książkę to rzucałbym cytatami, a tak to pisze wszystko z pamięci) Tym samym Związek Sowiecki planował atak przed zimą, gdyby chciał zaatakowac dajmy na to wiosną 1942 roku to nie kazałby gromadzić amunicji, butów i pojazdów pod gołym niebem na czas zimy!!!
Następna kwestia: po kiego grzyba czerwonoarmiści mieli rozmówki rosyjsko-niemieckie już w czerwcu 1941 roku? :P Mapy przedwojennej Polski oraz Rumunii i Niemiec... Kiedy ktoś szykuje się do obrony to powinien raczej posiadać mapy swojego terytorium, a nie wroga. To wszystko sa raczej dowody posrednie (m.in przez fakt iż archiwa sowiec... znaczy się dzisiaj już rosyjskie, są praktycznie niedostępne dla niezależnych historyków), ale Suworow przedstawia je w ten sposób iż rzeczywisćie można odnieść wrażenie, że jest w tym pewien sens oraz logika.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Piotr D.
Posty: 26
Rejestracja: 20 sierpnia 2016, 10:12 - sob

Re: Planowany atak ZSRS na III Rzeszę

Postautor: Piotr D. » 10 września 2016, 21:41 - sob

To co pisze Suworow nie jest nierealne, zwłaszcza, że potwierdzenie jego teorii można znaleźć różnych źródłach.
Co mnie ciekawi to fakt, że ludzie, którzy go krytykują bardzo często nie czytali w ogóle jego książek.


------
Pozdrawiam
Piotr
Martius6
Posty: 43
Rejestracja: 24 sierpnia 2016, 21:15 - śr

Re: Planowany atak ZSRS na III Rzeszę

Postautor: Martius6 » 10 września 2016, 22:22 - sob

Z tego co się orientuję to Sołonin także potwierdza niektóre tezy postawione już wcześniej przez Suworowa.


Awatar użytkownika
Murat
Posty: 10
Rejestracja: 20 sierpnia 2016, 21:20 - sob

Re: Planowany atak ZSRS na III Rzeszę

Postautor: Murat » 12 września 2016, 15:37 - pn

Armia Czerwona była wojskiem o ofensywnym usposobieniu, zatem w wypadku braku agresji niemieckiej prędzej czy później doszłoby do ataku sowieckiego. Kwestią dyskusyjną może być tylko to kiedy do takowy rozpocząłby się.Wróć do „II wojna światowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości