Słowiańska Etruria

Awatar użytkownika
Belica
Moderator
Posty: 18
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 18:32 - pt

Słowiańska Etruria

Postautor: Belica » 30 sierpnia 2016, 20:38 - wt

Na dobry początek źródło: Kryształowy Wszechświat

Ałtor ma własną teorię na wszystko: historię Polski, odczytał język tracki i słowiański mit o Edypie, grawitacja działa zupełnie inaczej niż myślą gupi naukoffcy służący Niemcom, nawet budowa atomu jest inna, ewolucja to też bzdura.

No i są tam też słowiańscy Etruskowie, wystarczy przytoczyć te argumenty:
Naród ten był nazywany różnymi nazwami. Rzymianie nazywali ich Etrusci lub Tusci, natomiast Grecy Τυρσηνοί Tyrsenoi.
Nazwa grecka wydaje się być* bardziej pierwotna i ujawnia główny człon tego słowa i tym jest słowo “TUR”.[...]
Sami Etruskowie nazywali siebie Rasna, przynajmniej tak przekazali nam to Rzymianie. Oczywiście pokręcili wszystko jak zwykle. Etruskowie używali w tym przypadku określenia „Rożni”. czyli ludzie z rogami Turów na głowie.

Ałtor lepiej niż Rzymianie wie, jak nazywali się Etruskowie. BTW, rożni - z rogami Turów? Cóż za piękny twór językowy! I jaka wierność etruskich kobiet.

Tadeusz Wolański już przed 200 laty udowodnił że język Etrusków był językiem słowiańskim. To odkrycie uzyskało pełne potwierdzenie w wyniku moich dociekań nad językiem Traków i Macedończyków, narodów blisko spokrewnionego z Etruskami.

1. Trakowie są Słowianami, bo jeśli z tekstu w ich języku wyrzucisz część liter i poprzestawiasz resztę, to wyjdzie ci bezsensowny napis po polsku (i to pisany współczesną polszczyzną!).
2. Macedończycy są Słowianami, bo są podobni do Traków.
3. Etruskowie są Słowianami, bo są podobni do Traków, tak troszeczkę, np. też mieli zwykle po dwie ręce i dwie nogi jak Trakowie.
4. Etruskowie są Słowianami, bo ich alfabet komuś przypominał cyrylicę? No i tu sedno sprawy. Z tego, co wiem, Wolański do swoich wniosków doszedł taką drogą, miał jakieś inne dowody?

*wszystko jest takie słowiańskie, ale kalka z angielskiego być musi (seem to be)


Twoje działanie i tylko twoje działanie określa twoją wartość
~Johann Gottlieb Fichte
Ignac
Posty: 35
Rejestracja: 20 sierpnia 2016, 14:47 - sob

Re: Słowiańska Etruria

Postautor: Ignac » 30 sierpnia 2016, 21:06 - wt

Błagam - Wolański. Przecież to czasy w których na poważnie zastanawiano się czy głagolica nie pochodzi od alfabetu gruzińskiego albo koptyjskiego jak np F. Fortunatow, O proishożdeniu glagolicy, "Izwiestija odtielenija ruskogo jazyka i slowestnoi akademii nauk" t. 18 z.4 (1913) - dajmy już pokój takiej zamierzchłej przeszłości. Dobry przegląd takich wczesnych metod i pomysłów na głagolice i słowiańskie pismo daje M. Wójtowicz, Początki pisma słowiańskiego, Poznań 2000 w pierwszym albo drugim rozdziale.

Swoją drogą ciekawostka z wczesnego średniowiecza: Mnich Chrabr w tekście O literach pisze Najpierw więc Słowianie nie mieli pisma, a będąc poganami, za pomocą kresek i nacięć liczyli i wróżyli. Ochrzciwszy się, zapisali słowiańską mowę z konieczności literami łacińskimi i greckimi bez ustalonego porządku. . Dzieło zaś pochodzi z końca IX pocz X wieku, dokładnie nie pamiętam.Wróć do „Starożytność”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość